Adana’da Halı Yıkama Nedir? Nasıl Yapılır?

Ana sayfa » Hizmetler » Adana’da Halı Yıkama Nedir? Nasıl Yapılır?
Adana’da Halı Yıkama Nedir? Nasıl Yapılır? 2018-03-24T17:30:48+00:00

Adana halı yıkama firması Adanus Temizlik markasının hizmet anlatımı sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfada uzun uzadıya halı temizleme hizmetini ele alacağız. Halı yıkama hizmetine dair Adana’da A’dan Z’ye edinilmesi gereken ne kadar bilgi varsa hepsine vakıf olabileceksiniz. Hemen hizmet almak isterseniz bize İletişim sayfamızdaki irtibat bilgilerinden erişebilirsiniz.

Evimizin En Ergonomik Ürünüdür Halı

Hemen hemen her evde bulunan ve ev dizaynında önemli bir yeri olan halı, günümüz teknolojisiyle de oldukça farklı yapı ve renklerde üretilmeye başlandı. Revaçta bulunan halı cinslerini sıralayacak olursak

 1. Makine halısı “Teknolojik makinalar kullanılarak makinada dokunan halı cinsi”
 2. Shaggy (Şagi) Halı “Makarna şeklinde tüyleri olan”
 3. Step halı “Malezya yünü ile üretildiği söylenilen bir halı cinsi”
 4. El dokuma halısı “Tıpkı eskiden annelerimizin elinde dokuduğu halılar”
 5. Yün halı “Tamamen yünden üretilmiş bir halı cinsi”

Ve daha birçok cinste halı çeşitleri mevcut. Zevklerin ve renklerin tartışılmadığı gibi kişi, evinin dekorunu dilediği gibi tasarlayabilir hatta ve hatta İran’dan acem halısı bile getirebilir bu tamamen size kalmış J

Hastalıklarla Aramızda Bir Kalkandır Halı

Ünlü deva hekimi Lokman hekimin bir sözünü burada hatırlatmak istiyoruz…

“İnsan vücuduna hastalık ayaktan ve baştan girer.”

Dediği üzere her ne kadar hava sıcakta olsa biz yine de ayağımızla zemin arasına bir muhafaza görevi gören yani kısacası halı sermemiz gerekiyordur. E tabi şimdi gelişen teknolojiyle öyle bir tip halılar çıktı ki.. Tam da aşağıdaki bir takım sorunlarınıza çözüm:

# “Havalar ısınmaya başladı ve bu halıları kaldırıp yeni aldığım ince yapıdaki halıları sermeliyim”

# “Halılarım çok kalın daha pratik ve hafif bir şeyler olsa güzel olurdu..”

Dediğinizde step halı modelleri imdadınıza yetişiyor.

Önerimiz: Siz siz olun yaz ayları da gelmiş olsa hiç olmazsa zemine: kilim, savan, hasır vb. sererek sağlığınızı koruyun.

Adana’da Halı Yıkanmalı Mı? Temizlenmeli Mi?

Günlük yaşamda ev içerisinde en çok temas halinde olduğumuz ürünlerden biridir halı. Ve acıktığımız zaman bile karnımızı doyurmak için mutlaka onun üzerinden gitmeliyiz mutfağa. Bu bariz örnekten yola çıkacak olursak halılarla sürekli etkileşim halindeyizdir. Kâh açık pencereden gelen toz halıda birikiyor kâh üzerine bir sıvı dökülüyor. Yıkama mı veya Temizlik mi kısmında tercih yapmak için öncelikle işin sağlık boyutunu bir kenara bırakmalısınız. Zinhar günümüzde ev içerisinde kullanılan bir halı mutlaka ama mutlaka 60 günde yani 2 ayda bir yıkanmalıdır.

“Benim halım tertemiz görünüyor canım”

Deyip kendinizi sağlık ve ekonomik yönden tatmin etmeyi bir kenara bırakıp çölün ortasında 60 derecede dahi bakteri yaşadığını düşünmenizi öneririz.

Bu neticede halılarınızı her 2 ayda 1 periyodik olarak yıkatmalısınız. Halı temizliği ise: Halınız yıkanıp bir sonraki yıkama zamanına kadar geçen süre içerisinde yani 2 aylık zaman diliminde haftada 1 defa elektrikli süpürge ile üzerinde biriken tozları almanız gerekiyor. Böylelikle ayak sağlığınızı tam anlamıyla koruma altına almış oluyorsunuz.

Adana’da Halı Yıkama İçin Herkes Bir şeyler söylüyor

Kimseyi kötüleyip kendimizi yücelttiğimizi lütfen düşünmeyin. Zira son sözü söyleyecek olan yine sizlersiniz. Fakat: Günümüzde çift rakamlı sermayesi olan kişi veya kişiler hiçbir bilgi veya belge olmaksızın maalesef bir Adana halı yıkama işletmesi açabiliyor. Ve sürdürülebilirlik açısından taban seviyede olan hizmet uygulaması manşette duran haber misali ballandırıla ballandırıla anlatılıyor. Öyle ki 10.000-15.000 TL Sermaye ile kurulan halı yıkama yerinde 50.000 TL’lik otomatik halı yıkama makinesi öne sürülerek reklamı yapılıyor. Ve bilinçsiz bir şekilde bu gibi yerlerden halı yıkama hizmeti alan kişiler halılarının en son halini gördüklerinde hüsrana uğruyorlar. Veya farklı kimyasallar kullanılarak yıkanılan halıdan o koku aylarca çıkmıyor. Aslında birazda bilinçli tüketici olunmalı diyor ve hemen Adana halı yıkama uygulamamızın anlatımına geçiyoruz.

Adana’da Halı Yıkama İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Markamızın sloganında da belirttiğimiz gibi teknolojiyi hijyene uyarlayarak en optimum düzeyde işlemleri sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için gerçekleştiriyoruz.

 1. Reverzasyon ve Halınızın Teslim Alınması
 2. Halı Ön Kontrol ve Sıraya Girmesi
 3. Halı Toz Alma ve Leke Kontrol
 4. Halı Yıkama
 5. Halı Durulama
 6. Halı Kurutma
 7. Son Kontrol ve Paketleme
 8. Halınızın Size Teslimi

Başlıklarındaki işlemleri detaylıca sizler için açıklayacağız.

 1. Rezervasyon ve Halınızın Teslim Alınması

Popüler arama motoru olan Google’ye Adana halı yıkama yazıp bize ulaşarak İletişim sayfamızdaki irtibat bilgileri ile bir rezervasyon oluşturuyorsunuz. Telefonda veya iletişim formunda belirtmiş olduğunuz tarih ve saat aralıklarında servis aracımız halılarınızı almak için evinize geliyor. Halılarınızın hangi cins, kaç adet, kaç metrekare olduklarının genel bilgileri hem rezervasyon fişi hem ise SMS halinde size sunuluyor. Böylece halınızın bizde olduğuna dair elinizde yasal bir güvence olmuş oluyor. Halılarınız halı taşıma çantasına konularak servis aracına koyulana değin zemin ve duvardan muhafaza edilmiş bir biçimde taşınıyor.

 1. Halı Ön Kontrol ve Sıraya Girmesi

Halı ön kontrol aşamasında halı kenarı dikim işlemi, halıdan çıkmış ve kötü bir görünüm oluşturan iplik parçacıklarının tasfiyesi, müşterimizin talebine göre halının birkaç parçaya bölünerek yolluk haline getirilmesi ve halı tamiri gibi işlemler yapıldıktan sonra halınızın size teslim edileceği tarihe göre sıraya koyuluyor.

 1. Halı Toz Alma ve Leke Kontrol

Bir halıyı yıkama esnasında kaç defa fırçalarsanız fırçalayın üzerindeki toz ve kalıntılar belirli bir seviyeye kadar gider. Bu anlamda halınız yıkandıktan sonra da tozlu ve kalıntılı bir halde kalır. Teknolojiyi bu aşamada kullanarak halılarınızı tokaçlama ve vakumlama tekniğiyle %97’ye kadar tozdan ve üzerindeki kalıntılardan arındırıyor ve yıkama işlemi esnasında tozsuz bir biçimde yıkanmasını sağlıyoruz. Bu aşamada ayrıca halınızda görünen zorlu bir leke var ise leke çıkarıcı solüsyonu uygulanıyor. Halı toz alma makinemizi Ekipmanlarımız adlı sayfamızdan detaylıca inceleyebilirsiniz.

 1. Halı Yıkama

Bizim halı yıkama makinemizde onlarca fırça yok. Fakat 6’sı sağa 6’sı ise sola doğru dönen fırçalama sistemi mevcut. Ve Türkiye’de sadece İmaj makinanın üretmiş olduğu çitileme sistemi de mevcut. Fırçalama sisteminde çıkmayan lekeleri çitileme fırçası kolaylıkla halledebiliyor. Makinemizin birçok yerinden su ve şampuan püskürtülmekte olup böylece bir defadan ziyade defalarca yıkanıyordur. Ayrıca yıkama tekniklerinde bir ilki gerçekleştirerek otomatik gelberi sistemini sizlere sunuyoruz. Normalde bir usta elindeki gelberi aleti ile gücünün yettiği kadarınca halının üzerini sıyırır. Ya gücü biterse? Bizim makinemizde bu sistem elektrikli motor vasıtasıyla yapılarak temizliğin önüne hiçbir engelin gelmesini istemiyoruz. Tam otomatik otomasyonlu halı yıkama makinemizde fırçanın yüksekliğini ayarlayabilecek yetenek te mevcut. Böylece kalın yapılı halıların yıkanması esnasında fırçayı yukarı doğru kaldırarak uzun vadede deformenin önüne geçmiş oluyoruz. Zinhar ince yapıda bir halı makineye girdiğinde fırçayı aşağı doğru indirerek halının tam manasıyla fırçalanmasını sağlıyoruz.

 1. Halı Durulama

Günümüzde yıkama tesisinde işlem gören bir halının üzerindeki suyu 2 farklı tipte atılabiliyor. Birincisi yatak ve hamur kazanı misali dönen halı durulama makinesi ikincisi ise halının rulo halinde konularak tıpkı çamaşır makinesi mantığında çalışanı. Tesisimizde ikinci seçenekteki makine mevcut. Halı durulama makinemiz dakikada 1600 devir dönme kapasitesine sahip. Bu ise evde kullanılan çamaşır makinelerinin katbekat üzerinde bir değer.. Halınızın makine içerisinde üzerindeki suyu atma esnasında temiz su vererek halının şampuandan tamamen arınmasını sağlıyoruz. Bu makinede işlem gören halı üzerindeki su miktarının %97’sini atmış bulunuyor.

#Not= Halı üzerindeki su, yıkama sonrası hemen tahliye edilmesi gerekiyor. Beklemesi durumunda halı üzerinde sarımsı bir su lekesi oluşuyordur.

 1. Halı Kurutma

Günümüzde halı yıkama tesislerinde 3 farklı tipte halı kurutulmakta.

 1. Normal dışarıda “Yağmur ve toz gibi yararsız etkenler halıya bulaşır ve gerçek bir temizlik sağlanmaz.”
 2. Elektrikli soba misali ısı verilerek. “Korkutucu bir hızla halı kurutulur ya sonrası? Yine nemli kalan bir halı.”
 3. Nem alma ve sıcak hava üflenerek. “Tesisimizde kullandığımız halı kurutma yöntemidir. Halının nemi makine ile alınarak aynı zamanda sıcak hava üflenir. Bu neticede halı nemsiz bir biçimde paketlenir.”

Güneşten, tozdan, yağmurdan vb. temizliği sekteye uğratabilecek tüm olumsuz etkenlerden uzak kapalı bir ortamda halılarınızı kurutuyor ve gerçek temizliğe kavuşturuyoruz.

 1. Son Kontrol ve Paketleme

İşte bu işlem halı temizliğindeki önemli aşamalardan bir tanesi. Kuruyan halınızın nemi ölçülür ve standart değerlerde ise hav alma makinesine verilerek üzeri son bir defa daha vakumlanarak %99.9 oranında toz vb. tüm bileşenlerden ayrışır. Halı parfümü talep etmişseniz parfüm halıya zerk edilerek paketleme makinesine verilir. Paketleme esnasında yine de her ihtimale karşın halınızın içerisine nem emici silikajel yeterli düzeyde bırakılır. Böylelikle halınızı ileriki tarihte de açıp serebilirsiniz. Halının üzerindeki muhafaza poşetinde kendi markamızın amblemi ve bazı bilgilerin yer almasının yanı sıra bazı bölgelerinde hava akışı için delikler bulunuyordur.

 1. Halının Size Teslimi

Rezervasyon esnasında belirtmiş olduğunuz tarih ve saat aralığında halınızı adresinize getiriyoruz. Gelmeden 1 gün evvel sistemimiz sizi sms ile bilgilendiriyor. Böylece halınızın geleceğini unutmuş olsanız dahi kolaylıkla hatırlayabiliyorsunuz. Personellerimiz halınızı adresinize getirdiğinde sizin istediğiniz 1 tane halınızı açıp kontrol etmenizi arzu ediyorlar. Bu anlamda halınızın temiz halini personellerimizin nezaretinde görmüş oluyorsunuz.

Bazı Merak Ettikleriniz

Halılarım Çok Değerli Size Nasıl Güvenebilirim?

Halılarınızı almaya geldiğimizde size hem bilgi fişi hem ise sms ile bilgi vererek halılarınızın tarafımızca alındığının delilini sunmuş oluyoruz. Ayrıca yıkama merkezimizi gezmek veya incelemek için günün herhangi bir saatinde bir ziyarette bulunabilirsiniz. Sizden evvel hizmet alan müşterilerimiz Facebook hesabımızda değerlendirmelerde bulunarak aldıkları hizmetin kalitesini yorumluyor. Bu kısmı da okuyarak markamız hususunda bilgi edinebilirsiniz. AdanusTemizlik.Com marka tescilli ve kurumsal geniş görüşlülük bakış açısına sahip bir markadır. Bu anlamda bize sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Halıları Kaç Günde Yıkıyorsunuz?

Adana’da acil halı yıkama | Standart halı yıkama ve uzun vadeli halı yıkama diye 3 farklı tipte adlandırabiliriz.

Adana’da Acil Halı Yıkama Nasıl Oluyor?

Halılarınızı yarın gün içerisinde temizlenmiş bir biçimde evinizde görmek istiyorsanız işleyişimizi size göre ayarlayarak ivedi bir şekilde halınızı alıp yıkayıp 24 saat içerisinde teslim edebiliyoruz. Bu işlem Premium bir hizmet anlayışı gerektirdiğinden ötürü hizmet bedeli 2 katına çıkıyor.

Adana’da Standart Halı Yıkama Nasıl Oluyor?

Randevu esnasında halınız almaya geleceğimiz tarihi ve teslim edeceğimiz tarih tarafımızca belirleniyor ki şayet siz o tarih ve saatlerde müsait iseniz.. Halılarınız sıraya girerek tesisin genel işleyişine uygun bir biçimde temizliği sağlanıyor ve teslim ediliyor.

Adana’da Uzun Vadeli Halı Yıkama Ne Demek?

 1. “Halılarımı alın 3 ay yâda 6 ay sonra getirin.”
 2. “Halılarımı yaz başında alın ve kış başında geri getirin.”
 3. “Yurtdışına çıkıyorum halılarımı seneye şu tarihte getirin.”

Gibi uzun bir müddet merkezimizde bekletilecek şekilde halılarınızın yıkanma işlemini gerçekleştirebiliyoruz. Bu hizmette herhangi bir ücret farkı bulunmamaktadır.

İşte Şimdi Yapmanız Gerekenler

Halılarınıza değer veriyor ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız temizliği için bizi aramanızı öneririz.

Adana’da Halı Yıkama Nedir? Nasıl Yapılır?